Ciśnieniowy ekspres do kawy – jak wybrać najlepszy?

Ekspres do kawy przestał być już luksusem czy fanaberią. Powoli staje się on jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdej domowej kuchni. Prawdopodobnie już niedługo będzie dla wszystkich tak samo ważny i istotny jak lodówka, piekarnik bądź kuchenka elektryczna. Jak więc wybrać ten najlepszy? Ile powinien mieć barów?

Ciśnieniowy ekspres do kawy

Ciśnieniowy ekspres do kawy
Zdjęcie Viktoria Alipatova na Pexels

Ekspresy nie są więc zbędnymi urządzeniami. Nie są też sprzętami wyłącznie dla fanatyków kawy, którzy szczególną uwagę zwracają na ogólną jakość kofeinowych napojów. To urządzenia, które dziś każdy spokojnie może mieć. A większość osób rzeczywiście powinna o nich pomyśleć. Mało kto nie lubiłby przecież kawy.

Ciśnieniowe ekspresy do kawy na rynku występują dopiero od niedawna, a mimo to w tym krótkim czasie udało im się zaskarbić sobie uwagę ogromnej części społeczeństwa. Podbiły już serca tysięcy ludzi na całym świecie. Rozkochały w sobie wszystkich miłośników świeżo mielonej i aromatycznej kawy.

Przeczytaj: Czy kawa szkodzi zdrowiu? Właściwości zdrowotne kawy

Polacy też nie pozostali obojętni na ich wdzięki. Docenili to, że za sprawą tych urządzeń mogą ograniczyć do minimum wyjścia do kawiarni albo nawet całkowicie z nich zrezygnować. Dokładnie te same ciśnieniowe ekspresy do kawy, które niegdyś występowały wyłącznie w tego typu lokalach, dziś pojawiają się w domostwach. Każdy może więc sam stać się dla siebie i swojej rodziny takim prawdziwym baristą. Wystarczy, że będzie mieć pod ręką dobry ekspres i… dobrą kawę ziarnistą. Od jej jakości też bowiem sporo zależy, o czym należy pamiętać.

Przeczytaj: Jak wybrać kawę do ekspresu?

Ekspresy przelewowe i kawiarki

Spienione mleczko nalewane do kawy
Zdjęcie Chevanon Photography na Pexels

Oczywiście producenci już od dawna dążyli do tego, by dać klientom szansę na samodzielne parzenie pysznej kawy w domowych warunkach. Na rynku swego czasu pojawiły się pierwsze ekspresy przelewowe, a także kawiarki. Ludzie chętnie je kupowali, ale na ogół nie byli z nich specjalnie zadowoleni.

Takie najprostsze ekspresy czy kawiarki umożliwiały parzenie wyłącznie klasycznego espresso, a przecież nie każdy za nim przepada. Dopiero ciśnieniowy ekspres do kawy zrewolucjonizował rynek urządzeń kuchennych. Jego działanie jest całkowicie zautomatyzowane. Jeden ruch ręki wystarczy do tego, by już po kilku minutach pić przepyszne cappuccino bądź mleczną kawę latte.

Jak wybrać kawę ziarnistą? Dowiedz się, czym się różni Arabica od Robusty.

Przeczytaj: Elektryczny młynek do kawy – nożowy czy żarnowy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *